2010. szeptember 10., péntek

5 dolog amitől nehezebben fejlődhetsz!

Keményen dolgozol de nincs eredmény? Talán ha az itt felsorolt öt hiba felsorolásakor magadra ismersz, akkor meg is van az oka....
  1. Sietség

    Ha sietve, gyorsan leedzel hogy aztán hamarabb távozhass a teremből, vagy egyszerűen nincs kedved megcsinálni a nyűgösebb gyakorlatokat, nem fogsz elérni semmit. Nem csinálod végig az edzést, kapkodsz, rossz lesz a technika, ami aztán akár sérüléshez is vezethet. Inkább csinálj kevesebb gyakorlatot, de azok legyenek korrektül végrehajtva.

  2. Felesleges időpocsékolás

    Sose ess ki a ritmusból. Az edzés az, ami miatt lent vagy a teremben, nem tévézni vagy dumálni jöttél le. Ha túl nagy szüneteket tartasz a sorozatok között, akkor a szívritmus lelassul a gyakorlatok között, így elvész a "lendület", de a túl hosszú pihenő egyébként is hátráltatja a fejlődésedet. Ugyanígy felesleges a túl sok gyakorlat is. Ha az edzésed tovább tart másfél óránál, akkor nagyon valószínű, hogy hiba van vagy az edzésedben, vagy a hozzáállásodban.

  3. Helytelen légzés

    Ha a gyakorlatok közben nem ügyelsz a megfelelő légzésre, hamarabb elfáradsz, és nem is tudsz akkora erőt kifejteni. Javasoljuk, hogy ez ügyben kérd ki egy edző tanácsát. Különösen kezdők esetében fontos ez, hiszen az edző a légzésen kívül egyéb fontos tanácsokkal is el tud látni. A belégzésnek és a kilégzésnek is megvan a maga helye. Különösen hasedzésnél tudod megfigyelni a helyes légzés hatását az edzésedre. Itt a legegyszerűbb elsajátítani azt, hogy az erőkifejtés mindig kilégzéssel, a negatív szakasz pedig belégzéssel jár együtt.

  4. A hasedzés túldimenzionálása

    Persze, tudjuk hogy azokra a bordás hasizmokra vágysz, mint amit a különféle plakátokon, magazinokban és reklámokban láthatsz. Azonban a több ez esetben nem jelent jobbat. Nincs szükség félórás vagy órás hasedzésekre. Ahhoz, hogy a hasról eltűnjön a zsír, nem csak hasaznod kell, hanem megfelelő étrendet is kell követned, így búcsút kell intened az édességeknek, telített zsíroknak és a feldolgozott élelmiszereknek, valamint jobb, ha megbarátkozol az aerob edzésekkel is.

  5. Mindig ugyanaz az edzésprogram

    Talán ragaszkodsz egy adott edzéstervhez, azonban hosszú távon ez nem járható út. Egy idő után bármilyen keményen is edzel, ugyanazzal az edzésprogrammal nem fogsz sikereket elérni. Az izmok hozzászoknak a termeléshez, nem lesz számukra semmi olyan új stressz, amihez alkalmazkodniuk kellene. Így nem is fognak növekedni, hiszen az ismert terhelést a jelenlegi méretükkel és erejükkel is teljesíteni tudják. Épp ezért, váltogasd az edzésprogramodat bizonyos időközönként, pár havonta, vagy iktass be 3-4 hetente egy-egy olyan intenzív edzést, ami újabb növekedésre sarkallja izmaidat. 
Add a Twitter-hezAdd a 

Facebook-hozAdd a 

StartlaphozAdd az 

iWiW-hezAdd a Google Reader-hez  

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése